• Home
  • >
  • سلامت
  • >
  • راه حل سفید کردن دندانها را یاد بگیریم

راه حل سفید کردن دندانها را یاد بگیریم

دندانها می توانند در طول سالها تغییر رنگ دهند. داشتن دندانهای زرد خوب نیست. آنها لبخند و چهره شما را زشت می کنند. تغییر رنگ دندانهای شما توسط عوامل مختلفی ایجاد می شود. ما این فاکتورها را لیست می کنیم و نکاتی را برای داشتن دندانهای سفید و زیبا به شما ارائه می دهیم …

1. خوب مسواک بزنید:

مسواک زدن خوب! ناگفته پیداست، اما همه به این امر پایبند نیستند. چگونه می توانید به بهترین شکل دندان های خود را مسواک بزنید؟ برای داشتن دندانهای سفید لزوماً تعداد دقایقی که مسواک زده اید نیست بلکه تکنیک مسواک زدن بسیار مهمتر است.
توصیه می شود بلافاصله بعد از غذا مسواک بزنید. باکتری های موجود در دهان شما اسید تولید می کنند که بر مینای دندان شما تأثیر می گذارد. بنابراین یک ساعت قبل از شروع مسواک زدن صبر کنید. به این ترتیب مینای دندان شما حفظ می شود و سریعتر دندان سفید می شوید.

2. مصرف سیگار را متوقف کنید :

ترک سیگار ممکن است ساده تر از آنچه گفته شده باشد، اما سیگار کشیدن برای دندان های شما کشنده است. نه تنها خطر التهاب و سرطان دهان را افزایش می دهد بلکه باعث ایجاد زردی یا حتی قهوه ای شدن دندان نیز می شود.

3. به طور مرتب به دندانپزشک و بهداشت دندانپزشک مراجعه کنید

برای سفیدی دندانها توصیه می کنیم هر 6 ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید. علاوه بر این، عاقلانه است که دندان های خود را توسط یک متخصص بهداشت دندان تمیز کنید. یک متخصص دندانپزشکی پلاک و تارتار را از مکان هایی که رسیدن به خود دشوار است، خارج می کند.

4. بعد از هر وعده غذایی آب بنوشید

باکتریها و اسیدهایی که در هنگام خوردن و آشامیدن در دهان شما آزاد می شوند. به این حمله اسید نیز گفته می شود. هر آنچه مصرف می کنید روی دندان های شما تأثیر می گذارد. بنابراین، خودتان عادت دهید که همیشه یک یا دو لیوان آب بعد از غذا بنوشید. این تا حدی لایه باقی مانده اسید و قندها را از بین می برد.

5. دندانهای خود را با بیکینگ پودر مسواک بزنید

بیکینگ پودر اغلب در خمیر دندان مورد استفاده قرار می گیرد و یک سفید کننده طبیعی است. بنابراین ، نصف قاشق چایخوری بیکینگ پودر را با چند قطره آب مخلوط کرده و این مخلوط را با مسواک به دندان خود بمالید.

6. توت فرنگی بخورید

آنها ممکن است لباس شما را لکه دار کنند، اما توت فرنگی تأثیر متضاد بر روی دندان شما دارد. توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که به طور طبیعی دندان های شما را سفید می کند. با این حال ، ایده خوبی نیست که توت فرنگی را روی دندان های خود مدت طولانی نگه دارید ، زیرا این می تواند به مینای دندان آسیب برساند.

7. با آب نمک گرم بشویید

آب نمک نه تنها دندان های شما را سفیدتر می کند، بلکه لثه های شما را نیز سالم نگه می دارد. نمک یک ماده ضد باکتری طبیعی است. یک قاشق چایخوری آب نمک را در یک فنجان آب جوش مخلوط کنید. بگذارید خنک شود و به عنوان دهانشویه از آن استفاده شود.

8. از مسواک برقی استفاده کنید

مسواک های برقی تا 70٪ پلاک بیشتری را نسبت به مسواک های معمولی از بین می برند. دلیل این امر ارتعاش و چرخش کارآمدتر است.

9. به اندازه کافی پنیر میل کنید

پنیر یکی دیگر از مواد تمیز کننده طبیعی است که می تواند دندان های شما را سفیدتر کند. پنیر حاوی کلسیم است و همچنین دارای ساختاری است که برای تمیز کردن دندان های شما ایده آل است.

10. دهان خود را با روغن نارگیل بشویید

شستن دهان با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل به عنوان محافظ در برابر لکه ها عمل می کند. 15 دقیقه ایده آل است. این به از بین بردن پلاک و جلوگیری از لکه ها کمک می کند.

11. هر روز یک سیب بخورید

مواد غذایی جامد یا ترد به تمیز کردن دندانهای شما هنگام غذا کمک می کند. البته سیب به هیچ وجه مسواک طبیعی محسوب نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading