• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • دیدار خامنه‌ای با نوجوان شطرنج‌باز در پی امتناع از رویارویی با حریف اسرائیلی

دیدار خامنه‌ای با نوجوان شطرنج‌باز در پی امتناع از رویارویی با حریف اسرائیلی

رهبر جمهوری اسلامی شطرنج‌باز نوجوان را در بیت خود به حضور پذیرفت و از او به دلیل امتناع رویارویی با حریف اسرائیل تقدیر کرد. قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه نیز با این شطرنج‌باز دیدار و از او قدردانی کرد.علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) با آرین غلامی، شطرنج‌باز نوجوان ایرانی و خانواده او دیدار و گفت‌وگو کرد. این نوجوان در مسابقات اخیر بین‌المللی از رویارویی با حریف اسرائیلی خودداری کرده بود.

آرین غلامی، شطرنج‌باز جوان مازندرانی، اواخر بهمن ماه به دلایلی نامشخص در حالی که ابتدا اسمش در لیست تیم ملی بود، اما از لیست خط‌ خورد. خبرگزاری فارس می‌نویسد که این موضوع منجر به تعجب جامعه ورزشی شد. چندی بعد نام او به لیست تیم ملی افزوده شد.

به گزارش ایرنا، علی خامنه‌ای آرین غلامی و خانواده او را در بیت خود پذیرفت و از او پرسید: “خب، رفتید تیم ملی؟» و آرین غلامی پاسخ می‌دهد: “بله، لطف شما بود، ممنونم.»

رهبر جمهوری اسلامی سپس به این نوجوان شطرنج‌باز گفته است: “به به! خیلی خوب. خیلی خوشحال شدم آقای غلامی، آقای آرینِ گل. خوشحالیم که بحمدالله شماها را داریم. برای آینده‌ی کشور شماها سرمایه‌اید؛ این سرمایه را نگهدارید.»

با این حال آرین غلامی در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی قزاقستان حضور ندارد.

فدراسیون جهانی شطرنج ترکیب تیم‌های شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی قزاقستان را اعلام کرد.

براساس اعلام فیده، تیم ایران به شرح زیر است:

* پرهام مقصودلو با ریتینگ ۲۶۶۶

* علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۱۸

* پویا ایدنی با ریتینگ ۲۶۰۴

* محمدامین طباطبایی با ریتینگ ۲۵۹۰

  پردازنده آیفون 2019 بر نسل جدید لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC مبتنی خواهد بود

* احسان قائم‌مقامی با ریتینگ ۲۵۴۰

* ایوان سوکولوف (کاپیتان و مربی تیم) با ریتینگ ۲۵۹۰

به گزارش سایت ورزشی سه، اعلام ترکیب ایران در حالی صورت گرفت که فدراسیون شطرنج چند روز قبل از اضافه شدن آرین غلامی به ترکیب تیم کشورمان خبر داده بود. این در حالی بود که طبق اعلام فیده، هر تیم باید ۵ بازیکن و یک مربی یا کاپیتان داشته باشد، در حالی که ایران ۶ نفره شده بود.

بدین ترتیب آرین غلامی که طی روزهای گذشته حاشیه‌های زیادی در رابطه با عدم دعوتش به وجود آمده بود، از ترکیب تیم ایران رسماً خط خورد تا احسان قائم‌مقامی در ترکیب باقی بماند.

علاوه بر ایران، تیم‌های آذربایجان، مصر، انگلیس، روسیه، هند، قزاقستان، چین، سوئد و آمریکا نیز در بخش آزاد حضور دارند. در بخش بانوان نیز مصر، مجارستان، آرمنستان، گرجستان، هند، اوکراین، چین، قزاقستان، روسیه و آمریکا حضور خواهند داشت.

دیدار قاسم سلیمانی با نوجوان شطرنج‌باز

آرین غلامی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار یک پست، جزئیات دیدار خود با قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران را شرح داده است.

او از جمله گفته است: “امروز روز بزرگی برایم بود. با مردی دیدار کردم که خیلی توی دنیا دوسش دارن… حاج آقا بارها بهم گفتند: کارت خیلی بزرگ بود، تو کار بزرگی کردی، دل همه رو شاد کردی.»

Read more here:: دیدار خامنه‌ای با نوجوان شطرنج‌باز در پی امتناع از رویارویی با حریف اسرائیلی

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان