• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • دفاع مجدد کمیسیون بودجه مجلس از انتخاب بذرپاش به عنوان رئيس دیوان محاسبات

دفاع مجدد کمیسیون بودجه مجلس از انتخاب بذرپاش به عنوان رئيس دیوان محاسبات

با وجود انتشار مدارک متعدد درباره جعل سوابق و مدارک دانشگاهی مهرداد بذرپاش، کمیته بودجه مجلس شورای اسلامی مجددا اعلام کرد فرایند انتخاب بذرپاش به عنوان رئيس جدید دیوان محاسبات درست بوده است.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئيس کمیسیون بودجه مجلس، در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رئيس‌ مجلس، از برگزاری «دو جلسه دیگر» برای بررسی انتقادات درباره مدارک و سوابق بذرپاش خبر داده و نوشته است که «درستی فرایند» انتخاب رئيس دیوان محاسبات مورد تایید اعضای این کمیسیون قرار گرفته است.
مهرداد بذرپاش روز اول مرداد توانست که ۱۵۸رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر در نشست علنی مجلس را به‌دست آورد و رئيس دیوان محاسبات شود.
با این حال در روزهای گذشته اسناد متعددی درباره جعل سوابق کاری و کپی مدارک دانشگاهی توسط او در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شده است.
در مجلس هم الیاس نادران، نماینده و عضو کمیته بودجه مجلس شورای اسلامی، گفته بود که «فرایندهای قانونی» در روند انتخاب رئیس دیوان محاسبات رعایت نشده است.
مجتبی توانگر، دیگر نماینده مجلس، نیز کمیسیون بودجه را به «کوتاهی» از وظایف قانونی خود در فرآیند انتخاب بذرپاش متهم کرده است. او در توئیتی نوشته که این کمیسیون، «بدون استعلام و دقت مدارک را تایید کرده است».
محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، روز ششم مرداد با دفاع از انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس جدید دیوان محاسبات، گفته بود که «انتخاب او بر اساس قانون پیش رفت»

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading