• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • خبرهای ضد و نقیض در مورد خرید سیستم دفاع موشکی ترکیه از روسیه

خبرهای ضد و نقیض در مورد خرید سیستم دفاع موشکی ترکیه از روسیه

برخی خبرها حاکی‌ از آنند که رجب‌ طیب اردوغان در برابر تهدیدهای آمریکا تسلیم شده و برنامه خرید موشک‌های اس ۴۰۰ از روسیه را متوقف کرده است. گزارش‌های دیگری از روسیه و آنکارا این خبر را تکذیب کرده‌اند.ایالات متحده آمریکا ترکیه را تهدید کرده است که اگر از روسیه نوع جدید و پیشرفتهای از سیستم دفاع موشکی بخرد تحریم‌های جدیدتری علیه این کشور اعمال می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روزنامه بیلد چاپ آلمان روز شنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه) به نقل از یک مقام بلندپایه دولت ترکیه در آنکارا خبر داده که آمریکا این کشور را تهدید کرده است در صورت خرید موشک‌های اس ۴۰۰ دست به تحریم این کشور می‌زند و “در شرایط فعلی افت ارزش لیر این به معنای سقوط اقتصاد ترکیه است”.

تلاش ترکیه برای خرید این موشک‌ها از روسیه مدت‌هاست که در مناسبات میان این کشور با دیگر اعضای ناتو تنش ایجاد کرده است.

واشنگتن در اعتراض به این اقدام ترکیه، که عضو پیمان ناتو است، تحویل جت‌های جنگی اف ۳۵ به این کشور را متوقف کرده و دست به تحریم‌های جدیدتر می‌زند. ترکیه تاکنون نسبت به این تهدیدها سرسختی نشان داده و بر خرید این موشک‌ها از روسیه پای فشرده بود. کشورهای عضو ناتو نگران هستند که روسیه با فروش موشک‌های اس ۴۰۰ به اطلاعات درونی ناتو دست پیدا کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

اما سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه خبر تسلیم شدن اردوغان به خواست آمریکا را رد کرده و گفته است که تصمیم به خرید سیستم دفاعی اس ۴۰۰ از روسیه به جای خود باقی است.

  Senate’s inquiry of Trump and Russia will divulge more on election interference than Mueller’s probe did, chairman says

خبرگزاری روسی اینترفاکس از قول یک منبع نظامی که نام آن را نبرده، خبر روزنامه بیلد را تکذیب کرده و گفته است که هیچ تغییری در برنامه خرید این موشک‌ها رخ نداده و محموله این موشک‌ها در حال آماده شدن برای ارسال به ترکیه است.

Read more here:: خبرهای ضد و نقیض در مورد خرید سیستم دفاع موشکی ترکیه از روسیه

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان