تیم ملی فوتبال آلمان؛ آغازی جدید با جوانان سرکش؟

نخستین پیکار تیم ملی فوتبال آلمان در سال ۲۰۱۹ نمایانگر تغییر و تحولاتی اساسی است. یوآخیم لوو، سرمربی این تیم سه تن از “قهرمانان جهان” را کنار گذاشته و بر آن است که مسئولیت‌های بیشتری به نسل جوان بسپارد.آغازی دوباره، اسپانسری جدید و چهره‌ای تازه؛ به نظر می‌رسد که واژه‌های “تازه” و “جدید” در این روزها به واژه‌‌ای ثابت در بحث و گفت‌وگوهای فدراسیون فوتبال آلمان تبدیل شده است، پنداری که این “تازگی” به تنهایی می‌تواند تمامی نگرانی‌ها و نیازهای ایام گذشته را رفع کند.

جای واژه “تازه” در شعار اخیر الیوور بیرهوف، مدیر ورزشی تیم ملی فوتبال آلمان نیز خالی نبود.

او در آستانه دیدار دوستانه آلمان مقابل صربستان که شامگاه چهارشنبه (۲۰ مارس) برگزار می‌شود، گفت: “ما سرگرم ساختن تیمی جدید هستیم، اما این کار به زمان نیاز دارد و با یک روند سروکار داریم.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تردیدی نیست که تیم ملی فوتبال آلمان به آغازی تازه نیاز دارد. ملی‌پوشان آلمان پس از ناکامی تاریخی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در لیگ نوبنیاد ملت‌های اروپا نیز از لیگ آ به لیگ ب سقوط کردند.

حال امید می‌رود که سال جدید برای تیم ملی فوتبال آلمان روزهای موفق‌تری به همراه داشته باشد. در سال ۲۰۱۹ تورنمنتی بزرگ در راه نیست، اما ملی‌پوشان آلمان باید آزمون‌ها و پیکارهای متعددی را پشت سر گذارند تا با حضور موفق در دور مقدماتی بتوانند بلیت حضور در دور نهایی جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۰ را بگیرند.

حضور پررنگ نسل جوان

یوآخیم لوو، سرمربی آلمان نیز امیدوار است که با تغییر و تحولات اساسی این هدف را محقق کند. یکی از این تحولات کنار گذاشتن شماری از مهره‌های قدیمی است که نقشی مهم در قهرمانی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشتند.

  امیر رئیسیان وکیل محمد قبادلو از نقض حکم اعدام موکل خود خبر داد

ژروم بوآتنگ، ماتس هوملز و توماس مولر سه ستاره‌ای هستند که یوآخیم لوو از دعوت آنها به تیم ملی چشم پوشیده است. لوو به جوانگرایی دست زده است. او بر آن است که شرایط لازم برای رشد بازیکنان جوان را فراهم آورد و به تدریج مسئولیت‌های بیشتری به آنها واگذار کند.

البته شماری از بازیکنان به اصطلاح جوان آنقدرها هم کم‌تجربه نیستند و در طول فعالیت حرفه‌ای خود فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده‌اند.

یکی از آنها لیروی سانه است که یوآخیم لوو او را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ به تیم ملی دعوت نکرده بود.

سانه که از استعدادهای بزرگ فوتبال آلمان محسوب می‌شود و در باشگاه صاحب‌نام مچسترسیتی شاگرد پپ گواردیولا است، ۲۳ سال دارد. او علیرغم این سن کم تجربیات زیادی اندوخته و از دید یوآخیم لوو، چهره‌ای است که می‌تواند جوان‌ترها را هدایت کند.

غیاب توماس مولر بدون شک فرصتی مناسب است تا سانه قابلیت‌ها و مهارت‌های خود را به تماشا بگذارد.

یکی دیگر از این چهره‌‌های جوان یولیان براند است که در باشگاه بایر لورکوزن توپ می‌زند. این هافبک ۲۲ ساله آمادگی خود را برای پذیرفتن مسئولیت‌های بیشتر اعلام کرده و معتقد است که این رویکرد تأثیری مثبت بر عملکرد تیم ملی فوتبال آلمان خواهد داشت.

اسپانسر جدید

یکی از دیگر تغییر و تحولات که غیرمستققیم به تیم ملی برمی‌گردد، ورود اسپانسری جدید است. فدراسیون فوتبال آلمان به‌تازگی به همکاری ۴۶ ساله خود با شرکت صحب‌نام مرسدس بنز پایان داد.

اکنون شرکت خودروسازی فولکس واگن به اسپانسر اصلی تیم ملی آلمان تبدیل شده و لوگوی این شرکت از جمله زینت‌بخش لباس‌های ملی‌پوشان آلمان خواهد بود.

  ناراحتی شدید بازنشسته مستعفی از رودست خوردن درمجمع

فدراسیون فوتبال آلمان در این راستا قراردادی با شرکت فولکس واگن به امضا رساند که تا سال ۲۰۲۴ میلادی اعتبار خواهد داشت. این شرکت طبق قرارداد مبلغ ۳۰ میلیون یورو در سال به فدراسیون فوتبال این کشور پرداخت می‌کند.

Read more here:: تیم ملی فوتبال آلمان؛ آغازی جدید با جوانان سرکش؟

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان