• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ترفند : در تمام عمرتان ، دئودورانت ضدعرق یا مام زیر بغل را اشتباه استفاده کردید !

ترفند : در تمام عمرتان ، دئودورانت ضدعرق یا مام زیر بغل را اشتباه استفاده کردید !

البته این یک خطای بزرگ به حساب نمی‌ آید اما اگر از دئودورانت اشتباه استفاده کنید، به اندازه کافی در جلوگیری از عرق مؤثر نخواهد بود. استفاده از مام زیر بغل هم روش خاص خودش را دارد!

شیوه استفاده از دئودورانت مثل علم موشک های هوابه‌هوا سخت و تخصصی نیست: شما قرار است مواد دئودورانت را به زیر بغل خود بمالید. به همین سادگی! برای انجام این کار، مهم نیست که از انواع غلتکی یا رولی مام و دئودورانت استفاده می کنید یا اسپری. فقط باید مطمئن شوید که مواد دئودورانت تمام زیر بغل شما را پوشش می دهد تا بتواند مؤثر واقع شود.

اما آیا فکر می کنید واقعاً به همین سادگی است که همیشه انجام می دادید؟ به گفته یک متخصص ، همه ما احتمالاً به طور اشتباه از اسپری یا مام دئودورانت ضد عرق خود استفاده می کنیم.

نه این که به طور کل نادرست باشد، اما ممکن است اگر از دئودورانت به شیوه درست استفاده کنیم ، موثرتر از آن چیزی باشد که همیشه بوده است.

چطور از مام زیر بغل یا دئودورانت ضدعرق استفاده کنیم ؟
دئودورانت به شما اطمینان می دهد که کمتر عرق می کنید و در صورت عرق کردن ، هر بوی زننده و عرق تندی را که ممکن است از زیر بغل شما ساطع شود پوشش می دهد. اگر می خواهید بیشترین بهره را از دئودورانت خود ببرید، مطمئن شوید که تا حد ممکن تاثیر داشته باشد. مثلا روش خاصی برای استفاده از دئودورانت ضد عرق وجود دارد:

نکته مهم و راز استفاده از دئودورانت این است که در یک ساعت معین از روز آن را به زیر بغل خود بمالیم: یعنی شب ها!

  Analysis: Whites (and men) only? Harris goes there on the 'electability' argument

دئودورانت مؤثر
شاید تعجب کنید اما پس از بیدار شدن از خواب نباید از دئودورانت استفاده کنید ، بلکه در عوض، قبل از این که بخوابید، بهترین زمان مام زدن به زیر بغل است.

دیوید بانک از مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، که یک متخصص پوست است، در این درباره چنین توضیح می دهد:

«بهتر است قبل از خوابیدن ، دئودورانت را روی پوست خشک زیر بغل بمالید. دئودورانت ضد عرق به این روش بهتر عمل خواهد کرد. این امر به این دلیل است که نمک‌ های آلومینیوم موجود در ضد عرق زمان کافی برای متصل شده به غدد عرق را در طول شب به دست می آورند . این بدان معناست که در طول روز کمتر عرق خواهید کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان