• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • این قانون باعث انتقال مسی به PSG می شود؟

این قانون باعث انتقال مسی به PSG می شود؟

اخیراً تایید شد که لیونل مسی یکی از افرادی است که بیشترین مالیات را در کشور اسپانیا می‌پردازد؛ در واقع آمار و ارقام نشان می‌دهد مبلغی که فوق ستاره آرژانتینی از سال ۲۰۱۷ بابت این موضوع پرداخت کرده معادل مالیات ۱۲۰ هزار شهروند عادی بوده است.

بعد از این که چندی پیش جزئیات قرارداد لیونل مسی با بارسلونا منتشر شد، سیل تفسیرها و قضاوت ها بود که به سمت برنده شش باره توپ طلا روانه شد.

با وجود تمام انتقاداتی که در این مدت به لیونل مسی وارد شده، ‘El Periódico گزارش داده که فوق ستاره آرژانتینی بخش اعظم درآمد خود که ۳۷۰ میلیون یورو برآورد شده را به مالیات اختصاص می دهد‌.

رسانه فوق الذکر گزارش داده که مالیات بر درآمد ثابت و متغیر مهم ترین پرداختی لیونل مسی در این زمینه محسوب می‌شود؛ دستمزد ۱۳۸ میلیون یورویی در سال که ۷۰ میلیون آن به بحث مالیات اختصاص پیدا می‌کند و مسی را به یکی از بزرگترین کمک کنندگان به خزانه عمومی کشور اسپانیا تبدیل کرده است؛ عددی که حتی در مجموع به ۷۲ میلیون یورو هم می‌رسد.

از طرفی در این گزارش عنوان شده کل مالیات پرداختی توسط مسی شامل مالیات ثروت خالص، حق تصویر و مشاغل دیگر می‌شود که فوق ستاره آرژانتینی به تجارت در آنها می پردازد.

مسی اکنون نه در زمین فوتبال بلکه در بحث مسائل مالیاتی یک رکورد جدید را به نام خود ثبت کرده است و این گزارش نشان می‌دهد که انتقادات از او طی روزهای اخیر بابت درآمدش تا حدودی ناعادلانه بوده است چرا که آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا بخش زیادی از درآمد خود را به مالیات اختصاص می دهد. در واقع از مبلغ ۵۵۵ میلیون یوروی منتشر شده توسط ال موندو مسی سالانه فقط ۱۸۵ میلیون یورو آن را دریافت می کند و ۳۷۰ میلیون یورو وارد خزانه کشور اسپانیا می شود.

  انتقاد تند رییس فدراسیون تنیس از شرکت توسعه: دست به نابودی تنیس زده‌اند

گفتنی است لئو مسی ماه‌های پایانی قرارداد خود را با باشگاه بارسلونا پشت سر می‌گذارد و تیم هایی نظیر پاری سن ژرمن و منچستر سیتی به شدت شرایط جذب یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال را بررسی می‌کنند. اکنون هم این قضیه یعنی مسائل مالیاتی نیز می‌تواند به یکی از دلایل تبدیل شود که مسی را بیش از قبل برای جدایی از بلوگرانا تغییر کند؛ مشکلی که کریستیانو رونالدو نیز در زمان حضور در رئال مادرید با آن روبرو شده بود و می‌توان گفت که یکی از دلایل جدایی از رئال مادرید نیز همین دردسر های مالیاتی در کشور اسپانیا به شمار می‌آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان