• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • اقامت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی یک ساله شد

اقامت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی یک ساله شد

به نقل از آسوشیتدپرس، به نظر می‌رسد قرارداد فیلمسازی روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی سبب می‌شود یکی از فضانوردان ناسا حداقل یک سال در فضا ماندگار شود.

«مارک واند هی» هفته پیش متوجه شد که ۹ آوریل همراه یک موشک روسی به ایستگاه فضایی بین المللی سفر خواهد کرد. البته او مشغول آموزش برای اقامت در این آزمایشگاه فضایی بود، اما روز گذشته در کنفرانس خبری اعلام کرد احتمالاً مجبور شود صندلی خود را در کپسول بازگشت سایوز در پاییز به یک توریست فضایی روسی واگذار کند که علاقمند به فیلمسازی در فضا است.

اگر این اتفاق بیفتد، او و احتمالاً یک فضانورد روس مجبور خواهند شد برای بازگشت به زمین منتظر کپسول سایوز بعدی در بهار ۲۰۲۲ میلادی بمانند.

او در این باره به خبرنگاران گفت: صادقانه بگویم، این فرصتی برای یک تجربه جدید است. هیچ گاه بیش از ۶ ماه در فضا نبوده ام. مشتاقانه منتظر آن هستم.

قرار است فیلم مذکور توسط کانال یک روسیه و یک استودیو فیملسازی تلویزیونی ساخته شود که احتمالاً نام آن Vyzov (چالش) خواهد بود. این

۵ سال قبل اسکات کلی در یک مأموریت فضایی ۳۴۰ روز در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت کرد. سال گذشته نیز کریستینا کوخ فضانورد ناسا نزدیک به یک سال نیز در آزمایشگاه فضایی اقامت کرد.

این درحالی است که ناسا علاقه زیادی به مأموریت‌های فضایی طولانی مدت دارد تا همخوانی بدن انسان با شرایط بی وزنی را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading