• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • اتفاقی تاریخی؛ احتمال دبل شدن رئال در یک فصل

اتفاقی تاریخی؛ احتمال دبل شدن رئال در یک فصل

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، رئال مادرید امشب می تواند صعود خود به دور بعد لیگ قهرمانان را قطعی کند. کهکشانی ها در مولداوی میهمان شریف تیراسپول هستند، تیمی که در بازی رفت شگفتی ساز شد و توانست در برنابئو 1-2 برنده شود. رئال برای اینکه کار به روز پایانی کشیده نشود محکوم به کسب سه امتیاز است و البته قطعا انگیزه های انتقام نیز خواهد داشت.

شریف امشب می تواند به چهاردهمین تیم در اروپا تبدیل شود که توانسته در یک فصل رئال را دبل کند.

رئال در تاریخ خود فقط سیزده بار در یک فصل توسط یک تیم در اروپا دبل شده است که البته سه بار آن در سه فصل اخیر بوده است: برابر شاختار در فصل گذشته، منچسترسیتی در فصل 20-2019 و زسکا مسکو در فصل 19-2018.

اولین بار که رئال در اروپا دبل شد، به فصل 67-1966 و برابر اینتر بر می گردد. در فصل 70-1969، رئال مادرید در بلژیک مقابل استاندارد لییژ با نتیجه یک بر صفر باخت و در برنابئو با نتیجه سه بر دو مغلوب شد. رئال در فصل 73-1972 نیز توسط آژاکس با نتایج دو بر یک و همچنین یک بر صفر شکست خورد.در فصل 96-1995 آژاکس دوباره رئال را با نتایج یک بر صفر و همچنین دو بر صفر دبل کرد.

در فصل 00-1999 رئال در مقابل بایرن با نتایج چهار بر دو و همچنین چهار بر یک باخت اما قهرمان مسابقات شد. سال بعد بایرن باز هم رئال را رفت و برگشتی کرد و با نتایج یک بر صفر و دو بر یک در مرحله نیمه نهایی مقابل رئال پیروز شدند. رم در فصل 08-2007 با دو برد با نتیجه دو بر یک توانست رئال را دبل کند. یوونتوس و لیورپول تیم های بعدی بودند که این کار را انجام دادند. رئال در فصل 13-2012 چهار بار مقابل دورتموند بازی کرد که حاصلش دو شکست و یک تساوی بود و در واقع که زردپوشان هم رئال را دو بار در یک فصل شکست دادند.

  قرارداد 25 ساله رئال مادرید با LEGENDS به ارزش 400 میلیون یورو

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان